Szukamy biura do wynajęcia w Krakowie – na jakie obiekty możemy trafić w tym mieście?

Szukamy biura do wynajęcia w Krakowie – na jakie obiekty możemy trafić w tym mieście?

Kraków to miasto pięknych zabytków, Smoka Wawelskiego i tysiąca możliwości biznesowych. Postanowiliśmy więc poszukać biura w tym pięknym mieście. Ile kosztuje wynajem przestrzeni biurowej w Krakowie? Jakiego typu obiekty znajdziemy w tym mieście? Sprawdźmy!

Kraków – miasto możliwości

Kraków to dawna stolica Polski – miasto z piękną historią i legendą. Wraz z kilkunastoma mniejszymi okolicznymi miastami tworzy aglomerację zamieszkiwaną przez ponad półtora miliona mieszkańców. Do liczby tej należy jeszcze doliczyć tysiące studentów, którzy przyjeżdżają do Krakowa z najdalszych zakątków świata, by studiować na tutejszych uczelniach. Metropolia jest doskonale skomunikowana – w pobliżu znajdują się drogi ekspresowe i autostrady, które łączą Kraków z każdą częścią Polski oraz stanowią odcinki ważnych międzynarodowych szlaków. Nic więc dziwnego, że wiele ważnych firm decyduje się otworzyć swój dział właśnie tutaj. Jakiego rodzaju biura znajdziemy w Krakowie?

Biura do wynajęcia w Krakowie

W której części tego miasta najłatwiej jest znaleźć biuro do wynajęcia? Kraków rozpościera szerokie możliwości przed każdym przedsiębiorcą – zarówno tym o ugruntowanej pozycji w branży, jak i tym, który dopiero wyrusza na podbój rynku. Dlatego znajdziemy tutaj zarówno luksusowe obiekty, które standardem nie ustępują najnowocześniejszym warszawskim biurowcom, jak i tańsze przestrzenie coworkingowe typu open space. Przykładem takiego nowoczesnego obiektu są na przykład biurowce przy ulicach Tishnera, Zakopiańskiej czy Wadowickiej. To biurowce klasy A w klasyfikacji BOMA International, która od lat jest wyznacznikiem standardów w zakresie oceny obiektów biurowych. Jeżeli chodzi o lokalne przestrzenie co workingowe to cena jest ich niewątpliwą zaletą – w wypadku Krakowa jest ona naprawdę atrakcyjna i zaczyna się już od 10 złotych za godzinę pracy w takiej strefie.

Biura loftowe w Krakowie

W Krakowie nie brakuje również biur w przerobionych fabrykach czy magazynach. To w pełni przystosowane do wykorzystania biurowego obiekty, które z pewnością docenią osoby preferujące surowy, minimalistyczny, loftowy styl wnętrza. Średnia cena takich biur to około 60 zł za metr kwadratowy. W której części Krakowa znajduje się najwięcej tego typu biur? Sprawdź Zabłocie, Płaszow i Podgórze. Ceny, które podaliśmy w artykule, są oczywiście uśrednione i uzależnione od wielu czynników – na przykład od wielkości biura oraz lokalizacji. Dają one jednak obraz na to, w jakich cenach można znaleźć biuro w Krakowie – jeżeli szukasz wymarzonego biura, to najprawdopodobniej znajdziesz je właśnie tutaj!