Praktyczne rozwiązania z zakresu technologii ledowej

Praktyczne rozwiązania z zakresu technologii ledowej

Technologia LED zrewolucjonizowała w ostatnich latach przemysł oświetleniowy, dostarczając nowoczesne, energooszczędne źródło światła. Znajduje ona zastosowanie w różnych sektorach. Z oświetleniem LED można się spotkać zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, przemyśle czy budownictwie. Dziś prezentujemy kilka najbardziej funkcjonalnych rozwiązań z zakresu wspomnianej technologii.

Lampy LED solarne do ogrodu

Chcąc w efektowny, a zaraz praktyczny sposób oświetlić przydomowy ogród, do tego celu można wykorzystać między innymi lampy LED z solarem. To energooszczędne urządzenia, które można szybko i łatwo zamontować na zewnątrz posesji. Wybierając je, szczególną uwagę należy zwrócić na to, by były one wykonane z materiałów odpornych na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu, promienie słoneczne czy wahania temperatur. Takie oświetlenie LED może być z powodzeniem używane przez cały rok. Na rynku spotkać można się z lampami tego typu do montażu w ziemi lub na ścianie. Mogą one przybierać rozmaite, niekiedy bardzo fantazyjne kształty. Niezwykle praktyczne są lampki LED wyposażone w czujnik ruchu, które włączają się w momencie, w którym zamontowany w nich detektor wykryje ruch.

Zasilacz LED - niezbędny element każdej instalacji

Najważniejszym elementem każdej ledowej instalacji oświetleniowej są zasilacze led. Wynika to z tego, iż takie oświetlenie nie jest podłączone bezpośrednio do sieci, lecz pracuje dzięki specjalnemu sterownikowi zmieniającemu napięcie sieciowe na prąd stały. Taki zasilacz składa się z następujących elementów: transformatora, układu filtrującego, kondensatora, tranzystora kluczującego oraz prostownika. Przy jego wyborze, szczególną uwagę powinno się zwrócić na odpowiednie zabezpieczenie. Najlepiej, aby zasilacz posiadał 3 funkcje bezpieczeństwa: przeciwprzeciążeniową, przeciwzwarciową oraz przeciwnapięciową. Równie istotna jest odpowiednia wentylacja, czyli odprowadzenie ciepła.

Frezarka CNC oświetlana przy pomocy technologii LED

Technologię LED coraz częściej wykorzystuje się podczas produkcji różnego rodzaju urządzeń, takich jak chociażby frezarki CNC. Ich nazwa wywodzi się od angielskiego słowa Computer Numerical Control, co w tłumaczeniu na polski oznacza Komputerowe Sterowanie Numeryczne. Takie maszyny są w stanie produkować elementy o niezwykle wysokim poziomie szczegółowości. By zagwarantować sobie ich bezpieczną i komfortową obsługę, warto postawić na model wyposażony w pierścień LED oświetlający obszar pracy.