Pomieszczenie gospodarcze czy piwnica?

Pomieszczenie gospodarcze czy piwnica?

Pomieszczenie gospodarcze, czyli tzw. składzik to miejsce, w którym właściciele domu trzymają wszystko i nic. Temat ten znany jest z pewnością przede wszystkim osobom, które nałogowo chomikują rzeczy. Czy warto część domowej przestrzeni aranżować pod pomieszczenie gospodarcze, czy może lepiej przeznaczyć ją na coś innego?

Składzik na wszystko

Każdy z nas posiada w domu przedmioty, które teoretycznie nie są już niczego potrzebne, ale szkoda je wyrzucić, ponieważ w przyszłości mogą się jeszcze przydać. To oczywiście mało prawdopodobne, ale kto nie ma w domu podobnych rzeczy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Stare meble, ubrania, wysokie donice z ogrodu czy sprzęt elektroniczny - m.in. takie przedmioty znaleźć można w domowych składzikach. Czy warto jednak zajmować część domową przestrzeni na chomikowanie niepotrzebnych przedmiotów? Być może warto zaaranżować ją na dodatkowy pokój, toaletę czy garderobę?

Alternatywa w postaci piwnicy

Według nas zdecydowanie lepiej jest zamienić pomieszczenie gospodarcze na bardziej przydatną przestrzeń, a niepotrzebne rzeczy składować np. w piwnicy, która zlokalizowana jest pod ziemią, dzięki czemu nie zajmuje części domu. Projekty domów z piwnicą są w ostatnim czasie niezwykle popularne, ponieważ może mieć ona nawet taki sam metraż jak część użytkowa domu. Piwnica pomieści setki gratów i rupieci, a dodatkowo może spełniać rolę spiżarni czy winiarni. Takie pomieszczenie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które niechętnie pozbywają się starych rzeczy, a jednocześnie nie chcą zagracać domowej przestrzeni użytkowej.

Mieszkanie z piwnicą

Piwnica to przestrzeń spotykana tak samo często w prywatnych domach, jak i mieszkaniach. Rzadko się zdarza, aby blok mieszkalny nie posiadał dostępu do piwnic, które zazwyczaj są sprzedawane razem z mieszkaniem. Sąsiedzi, którzy nie używają swoich piwnic, bardzo chętnie je podnajmują lub odsprzedają. Jeśli zatem panujesz zakup mieszkania, za wczasu sprawdź, czy na pewno otrzymasz dostęp do prywatnej piwnicy. I chociaż teraz może ci się wydawać, że jej nie potrzebujesz, to wysoce prawdopodobnym jest, że za kilka lat nie będziesz w stanie się bez niej obejść, ponieważ z czasem ilość rzeczy w mieszkaniu naturalnie się zwiększa. Jeżeli interesujące cię mieszkanie nie posiada piwnicy, być może warto poszukać innego lokalu, lub zwrócić się z prośbą o pomoc do profesjonalistów. Agenci nieruchomości - Ełk czy Warszawa - wszędzie są tak samo pomocni i otwarci na współpracę!

Pomieszczenie gospodarcze, czy piwnica? Po której ty jesteś stronie?