Planujesz budowę domu? Postaw na funkcjonalny i stylowy projekt!

Planujesz budowę domu? Postaw na funkcjonalny i stylowy projekt!

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wiąże się z załatwieniem wielu formalności. Jednak nie ma co się oszukiwać, jest to inwestycja, o której marzy wiele osób. Dom to własna przestrzeń, duża powierzchnia do dyspozycji oraz możliwość posiadania ogrodu. Niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego projektu domu. Na co warto się zdecydować? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu?

Szukając idealnego projektu domu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nim jest oczywiście budżet. Określenie możliwości finansowych jest niezwykle ważne na samym początku inwestycji. Kolejną ważną kwestią są oczywiście możliwości działki oraz warunki jej zabudowy. Być może działka objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W takiej sytuacji należy skrupulatnie zapoznać się z tym dokumentem. Określa on m.in. ile kondygnacji może mieć budynek, a nawet jaki powinien mieć kolor dachu. Oczywiście, niezwykle istotne są osobiste preferencje oraz styl życia Twojej rodziny.

Dom z antresolą – poznaj zalety tego rozwiązania

Każdy projekt domu jednorodzinnego ma swoje wady i zalety. Dlatego tak ważne jest, aby zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Najlepiej, jeśli zapiszemy to, co jest dla nas istotne. Dzięki temu poszukiwanie wymarzonego projektu będzie zdecydowanie łatwiejsze. Niezwykle popularne są obecnie projekty domów z antresolą. To rozwiązanie, które zadowoli zarówno rodzinę z dziećmi, parę, jak i singli. Parter składa się z części dziennej, natomiast antresolę możemy zagospodarować w dowolny sposób. Mogą się na niej znaleźć sypialnie, przestrzeń do zabaw dla dzieci czy garderoba. Dzięki antresoli wnętrze domu staje się jasne i przestronne. Co więcej, to sposób na sprytne połączenie ze sobą dwóch kondygnacji, które jednocześnie przenikają się ze sobą. Możemy przebywać w kuchni, a jednocześnie być w kontakcie z domownikami znajdującymi się na piętrze. Dom z antresolą to z pewnością funkcjonalny projekt, który daje wiele możliwości aranżacji!

Stylowy dom i ogród

Planując budowę domu, nie można również zapomnieć o przestrzeni wokół niego. Własny ogród to jeden z czynników, dla których posiadanie domu jest tak pożądane. Jeśli posiadasz już projekt wymarzonego domu, to może warto zaprojektować również ogród? Poza funkcjonalnością powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nasz ogród dobrze się prezentował. W końcu jest on niejako wizytówką domu. Poza idealnie zieloną trawą i roślinami świetnie zaprezentują się duże donice czy szkło ogrodowe. Tego typu dekoracje przykują wzrok już od samego wejścia na posesję.