Najlepsze systemy grzewcze dostępne na rynku

Najlepsze systemy grzewcze dostępne na rynku

Nowe warunki techniczne, które weszły w życie w tym roku, wymuszają wybranie najnowocześniejszych rozwiązań grzewczych. Obecnie eksperci polecają kondensacyjne kotły gazowe, które są efektywne, pozwalając zmniejszyć rachunki za zużycie energii. Na uwagę zasługują również instalacje bazujące na OZE. Galopujące ceny zachęcają do implementowania innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwach domowych.

Jakie zmiany wprowadzają warunki techniczne 2021?

Największa zmiana obejmuje energię pierwotną. Nowe przepisy wymagają zmniejszenia udziału procentowego energii pozyskiwanej ze źródeł tradycyjnych. To, co oznacza w praktyce? Deweloperzy mieszkaniowi muszą wznosić budynki lepiej ocieplone, które cechują się niskim zapotrzebowaniem energetycznym. Lepsze parametry energetyczne obowiązują również w budownictwie jednorodzinnym. To oznacza konieczność uwzględnienia przez właścicieli nowych domów systemów hybrydowych w postaci pompy ciepła energy save z panelami fotowoltaicznymi. Nowe wskaźniki eliminują możliwość stosowania wyłącznie tradycyjnych systemów ogrzewania. Rozporządzenie zatem wymusza na właścicielach nowych nieruchomości do wykorzystania urządzeń bazujących na odnawialnych źródłach energii.

We wnętrzu współczesnego domu

Biorąc pod uwagę warunki techniczne 2021 roku, nowy dom powinien w maksymalnym stopniu wykorzystywać możliwości, jakie dają odnawialne źródła energii. Zielona energia pozwala generować energię cieplną, ciepłą wodę użytkować czy energię elektryczną. To oznacza, że dom będzie niezależny energetycznie. Zawsze w domu będzie jakieś urządzenie, które sprawi, że nie będzie konieczna natychmiastowa naprawa junkers. Kraków, Poznań czy Warszawa – w takich miastach można spotkać już domy, które zostały wybudowane według najnowszych wytycznych.

Jak powinien być zaprojektowany nowy system grzewczy?

Idealną decyzją będzie inwestycja w dwa źródła ciepła lub jedno hybrydowe. Urządzenia, które tworzą zintegrowany układ, zapewnią świetny komfort wszystkim domownikom. Specjaliści od systemów grzewczych wskazują, że kotły kondensacyjne lub kotły elektrodowe świetnie współpracują z panelami fotowoltaicznymi. Jeśli chcemy jedno źródło, doskonale sprawdzi się pompa ciepła typu powietrze. Wielu właścicieli gospodarstw domowych łączy także kocioł gazowy z pompą ciepła. Wtedy kocioł swoją pracą wspomaga pompę, która może niedomagać w kwestii mocy nominalnej. Połączenie kilku urządzeń grzewczych gwarantuje dostawy ciepła. Problemem mogą być duże rachunki za prąd, jednak w tym momencie mogą przyjść na ratunek wspomniane wcześniej panele fotowoltaiczne.