Marketing po studiach

Marketing po studiach

Wiele osób deprecjonuje znaczenie dyplomu wyższej uczelni w przyszłym znalezieniu sobie zatrudnienia i poradzenia sobie w życiu. Szczególnie dotyczy to absolwentów uczelni ekonomicznych, które bardzo zatrzymały się w przekazywaniu wysokiej jakości, aktualnego materiału swoim studentom. Czy faktycznie tak trudno właściwie funkcjonować na rynku pracy po studiach?

Stolica jak magnes

Nie da się ukryć, że dla wielu osób chcących osiągnąć w życiu sukces zawodowy, Warszawa jest pewnym wyznacznikiem. To właśnie tam zlokalizowane są filie najwiekszych korporacji, a zarobki są zdecydowanie większe, niż w przypadku innych miast w Polsce. Koniunktura napędza się samoistnie, dlatego też możemy dostrzec znaczący wzrost wszelkiej maści agencji marketingowych. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie da się po studiach od razu wejść na bardzo intratne stanowisko. Nie wynika to jednak z takiej, a nie innej bazy wiedzy, tylko doświadczenia w funkcjonowaniu organizacji. Aktualnie jej największym problemem może być biuro do wynajęcia. Warszawa to miejsce, do którego bardzo chętnie garną się przedsiębiorcy ze wszystkich stron świata, nawet spoza Europy Środkowo-Wschodniej.

W przedsiębiorczym regionie

Mamy jednak takie miejsca w Polsce, które wyróżniają się nieco innymi wartościami. Kultura organizacji korporacyjnej nie jest w nich aż tak rozwinięta, jak w przypadku Warszawy. Z drugiej strony w tym regionach stawia się w dużej mierze na mniejsze oraz średnie przedsiębiorstwa. Dzięki współpracy między poszczególnymi firmami jesteśmy w stanie sprawić, że wszyscy rozwijają się w sposób harmonijny. Z całą pewnością można do tej grupy miast zaliczyć Poznań. Złośliwi z innych stron kraju nazywają przedsiębiorczość mieszkańców Wielkopolski skąpstwo. Prawda jest taka, że szczególnie w agencjach marketingowych widać bardzo dużą dbałość o szczegóły, dzięki której można rozwijać się zarówno jako pracownik, jak i człowiek.

Własna inicjatywa

Z całą pewnością studia nie dadzą nam stuprocentowego zatrudnienia. Widać to wyraźnie w momencie, w którym z dyplomem poszukujemy stałego zatrudnienia. Należy rozpocząć poszukiwania pracy zdecydowanie, ale to zdecydowanie wcześniej. W trakcie studiów mamy czas na łączenie przyjemnego z pożytecznym. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że znajdziemy naprawdę mnóstwo staży oraz praktyk, dzięki którym nabędziemy niezbędnego doświadczenia, bardzo przydatnego w przyszłości.