Małopolskie podejście do biznesu

Małopolskie podejście do biznesu

Południowa część Polski posiada wieloletnie tradycje prowadzenia rozmaitych przedsiębiorstw w dość wyjątkowy sposób. Ma to oczywiście związek z galicyjskimi zaborami, które jednak w porównaniu do innych oprawców nie były aż tak restrykcyjne i pozwalały rozwijać się temu regionowi. Małopolska stoi otworem przed wieloma podmiotami, niezależnie od wielkości i doświadczenia.

Solidny grunt

Największe miasta w Europie przyciągają do siebie wielu inwestorów z kilku różnych powodów. Kraków również może się nimi poszczycić. Historia miasta jest ciekawym dodatkiem, ale zdecydowanie nie najważniejszym. Warto przede wszystkim zaznaczyć, jak w dzisiejszych czasach wyglądają możliwości takiego ośrodka miejskiego. Na pierwszym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy znajdziemy osoby kompetentne do pracy w naszej firmie. W jaki sposób to sprawdzić? Poprzez analizę bazy uniwersyteckiej. W stolicy Małopolski jest ona na naprawdę wysokim poziomie, toteż dla wielu firm ważne jest, aby znaleźć odpowiednie biuro do wynajęcia. Kraków przyciąga zarówno gigantyczne korporacje, ale także mniejsze przedsiębiorstwa.

Doskonała lokalizacja

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele firm zagranicznych chciało lokować swoje fundusze w naszym kraju. Przede wszystkim miała na to wpływ bardzo słaba logistyka zarówno jeżeli chodzi o nasz kraj, jak również zagranicę. W dzisiejszych czasach nieco się to jednak pozmieniało. Możemy pochwalić się naprawdę solidnymi fundamentami, jeżeli chodzi o sieć dróg ekspresowych oraz autostrad. Kraków jest znakomicie skomunikowany z praktycznie wszystkimi największymi ośrodkami miejskimi w naszym kraju. Warto także wspomnieć o stale rozwijającym się lotnisku. Balice nie tylko świetnie sprawdzą się przy okazji wylotu na wakacje, ale przede wszystkim posiadają bogatą siatkę połączeń międzynarodowych do największych aglomeracji europejskich.

Wieloletnia tradycja

Jak już wspominaliśmy, Kraków posiada naprawdę bogatą historię. O ile fakt bycia stolicą Polski przez kilkaset lat nie będzie ekscytować potencjalnych inwestorów, o tyle może już tego dokonać samo nastawienie mieszkańców Małopolski do wykonywania swoich obowiązków. Mają oni szacunek do pracodawcy oraz swojego czasu, dzięki czemu stanowią doskonały dodatek do rozrastającej się sieci globalnych korporacji, ale również mniejszych przedsiębiorstw działających bardziej lokalnie.