Kraków – poznaj szanse biznesowe drzemiące w tym mieście!

Kraków – poznaj szanse biznesowe drzemiące w tym mieście!

Kraków to jedno z największych polskich miast i dawna stolica Polski – to tu co roku ściągają tysiące studentów z całego kraju, to tu rozwija się wiele firm o międzynarodowym znaczeniu i to właśnie to miasto jest jednym z najbardziej lubianych przez turystów – tak z Polski, jak i z całego świata. Jakie więc szanse otwiera Kraków dla biznesu? Sprawdźmy!

Kraków – ważny ośrodek kulturalno-edukacyjny

Kraków to miasto zamieszkałe przez niespełna 800 tysięcy ludzi i bardzo ważny punkt na edukacyjnej mapie kraju. Mieszczą się w nim siedziby wielu prestiżowych polskich uczelni z Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Górniczo-Hutniczą na czele. Duża ilość uczelni wyższych niesie za sobą wiele korzyści dla tego miasta. Po pierwsze, część z tych studentów pozostanie już w Krakowie i założy firmy w tym mieście. Po drugie, coroczny napływ studentów do Krakowa wspiera branżę mieszkaniową, oświatową czy chociażby gastronomiczną. Jeżeli o tej trzeciej mowa, to na jej korzyść działa również to, że Kraków jest uwielbiany przez turystów. W przeciwieństwie do wielu innych polskich miast Kraków nie został zrównany z ziemią w trakcie II Wojny Światowej w takim stopniu, jak chociażby Gdańsk czy Warszawa. Dlatego miasto po prostu zachwyca swoimi zabytkami. Możemy zwiedzać muzea, Wawel czy wśród malowniczych kamieniczek delektować się tutejszym wyśmienitym kraftowym piwem. Ponadto, w pobliżu Krakowa nie brakuje ciekawych miejsc wartych odwiedzenia – takich jak chociażby Zakrzówek znany ze swojej turkusowej wody.

Bogata oferta hotelowa Krakowa

Turyści przybywający do Krakowa cenią sobie tutejszą ofertę hotelowo-rekreacyjną. Na miejscu nie brakuje zarówno pięciogwiazdkowych hoteli, jak i obiektów o niższym standardzie. Bardzo popularny w tym mieście jest również wynajem mieszkań i apartamentów prywatnych – to szansa dla osób, które swoje środki finansowe lokują właśnie w tego rodzaju nieruchomościach.

Czy w Krakowie znajdziemy wolną powierzchnię biurową?

Skoro Kraków stwarza tak szerokie możliwości biznesowe, to czy wciąż znajdziemy tu wolne biura do wynajęcia? Kraków dba o rozwój lokalnego biznesu, dlatego w tym mieście zdecydowanie nie brakuje powierzchni biurowej. To zarówno biura o wysokim standardzie w nowoczesnych biurowcach, jak i nieco tańsze przestrzenie co-workingowe dla freelancerów. W mieście nie brakuje także parków technologicznych, w których dobrze odnajdą się startupy. Poruszając kwestię biur, warto także wspomnieć o branży logistycznej i transportowej – najwięcej wolnych magazynów znajdziemy wzdłuż obwodnicy Krakowa. Tak więc miasto to stwarza ogromne możliwości dla wielu branż – warto co najmniej zastanowić się nad otwarciem firmy właśnie tutaj!