Jaką wybrać pościel

Jaką wybrać pościel

Jaką wybrać pościel – polski producent podpowiada

Wygodne łóżko i odpowiednia pościel to główne czynniki  wpływające na jakość snu. Osoby, które śpią w wygodnej, dobranej pod siebie pościeli są szczęśliwsze i bardziej produktywne. Jedną z głównych cech, jaką powinna mieć pościel, jest delikatny, przyjemny w dotyku materiał. Zawsze kieruj się tym kryterium wybierając idealną pościel. Polski producent pościeli zadba o to, by twoja wymarzona pościel spełniał to kryterium.

Wybierając pościel na poduszkę i kołdrę postaw na naturalne tkaniny. Od lat sprawdzają się pościele wełniane , bawełniane, jedwabne i lniane. Miękka i przyjemna w dotyku. Takie powinny być  pościele. Producent pościeli może oferować ci produkty składające się również z włókien syntetycznych. Jeżeli sztuczne tkaniny są tylko domieszką do naturalnych, ten rodzaj pościeli jest równie dobry. Dzięki włóknom syntetycznym pościel lepiej się pierze i prasuje. Jednak nie powinno być ich więcej niż 50 proc.

Czy twoja pościel powinna być gruba?

Zaletą włókien naturalnych jest nie tylko przyjemny dotyk. Pościel zrobiona z tych materiałów również najlepiej oddycha i wentyluje twoje ciało. To bardzo ważne, bo przecież spędzasz pod nią wiele godzin każdej nocy. Wełniana czy bawełniana pościel polskiego producenta będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

Grubość materiału, z jakiego zrobiona jest pościel na kołdrę czy poduszkę, nie ma zbyt dużego znaczenia. O ile grubość kołdry jest istotna. Zimą do swojego łóżka powinieneś zabierać grubsze, cieplejsze kołdry. Latem, gdy temperatura w nocy często przekracza dwadzieścia stopni, zdecydowanie cieńsza kołdra da ci większy komfort. W przypadku pościeli na kołdrę różnice w grubości każdego z materiałów są niewielkie i nie będzie miało to większego wpływu na izolację termiczną.

Jaki jest najlepszy materiał na prześcieradło?

Producent prześcieradeł podobnie jak w przypadku pościeli może zaoferować ci prześcieradła z włókien naturalnych lub włókien syntetycznych. W tym przypadku zarówno jeden, jak i drugi rodzaj sprawdzą się podobnie. O ile w pościeli zdolności oddychające są ważne, o tyle w prześcieradle to sprawa drugorzędna.

Jak często zmieniać pościel?

Producent prześcieradeł i pościeli zaleca zmieniać pościel przynajmniej co dwa tygodnie. Jeżeli nadmiernie się pocisz podczas snu to lepiej częściej. Nawet co tydzień. Dlatego, jeśli znajdziesz swoją ulubioną pościel, warto zaopatrzyć się w dwie sztuki, żebyś mógł wygodnie spać, gdy jedna z nich jest w praniu.