Jak zadbać o ciepłą wodę w domu?

Jak zadbać o ciepłą wodę w domu?

Właśnie budujesz dom lub robisz remont i zastanawiasz się, jak zadbać o dopływ ciepłej wody w swoich czterech kątach? Junkers, pompa ciepła, a może jeszcze inne rozwiązanie? Co się opłaca, która z opcji jest najbezpieczniejsza? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Junkers, czyli gazowy piecyk kąpielowy

Chociaż ze względów bezpieczeństwa odchodzi się już od tej formy ogrzewania, to junkers wciąż obecny jest w wielu domach, mieszkaniach, a przede wszystkim kamienicach. Niestety wielu właścicieli nie zważa kompletnie uwagi na zagrożenie jakie stanowi jego użycie. Dlatego też bardzo istotne jest serwisowanie urządzeń i stały przegląd. Jak znaleźć specjalistów w swoim mieście? To bardzo proste, wystarczy, że w wyszukiwarkę Google wpiszemy „naprawa junkers kraków”, „naprawa junkers Bielsko Biała”, „naprawa piecyków gazowych w Warszawie”, „naprawa piecyków gazowych w Stalowej Woli” itd. W każdym dużym oraz mniejszym mieście znajdziemy specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo urządzeń grzewczych.

Niezastąpione pompy ciepła

Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą na ciepłą wodę  oraz ogólnie na ciepło w gospodarstwie domowym wciąż pozostaje użycie pompy ciepła. Jest to także metoda bardzo ekonomiczna i ekologiczna. Pompa nie wykorzystuje paliw kopalnych do produkcji energii, a zatem nie powoduje zanieczyszczenia środowiska. Jeżeli nie jest Ci obojętny los naszej planety, to rozwiązanie jest idealne dla Ciebie. Jaką firmę wybrać? Ogromną popularnością cieszą się pompy ciepła energy save. Są to urządzenia szwedzkiej firmy, która specjalizuje się w rozwiązaniach stosujących odnawialne źródła energii. Świetnym połączniem jest pompa ciepła wraz z fotowoltaiką.

Kotły elektrodowe – bezpieczne i tanie ogrzewanie

Kolejnym przykładem taniego oraz ekologicznego rozwiązania są kotły elektrodowe. Są niskoemisyjne, ekologiczne, a ponadto świetnie współpracują z fotowoltaiką. Ich ogromną zaletą jest także proste działanie i łatwość w czyszczeniu. Wiele osób boi się takie inwestycji, myśląc, że dość mocno obciąży ich budżet, co jest zupełnie nieprawdą, bo kotły możemy dostać w naprawdę atrakcyjnych cenach. Bez względu na to, czy jest to duży dom, mieszkanie w kamienicy, czy kawalerka – kotły elektrodowe świetnie nadają się do każdego z tych miejsc. Ich zastosowanie wiąże się z bezpieczeństwem, wygodą oraz funkcjonalnością. Co więcej kotły są proste w instalacji, więc po zapoznaniu się z instrukcją obsługi, możemy zrobić to samodzielnie.