Ekologiczny dom w trzech krokach

Ekologiczny dom w trzech krokach

Rośnie świadomość ekologiczna Polaków. Rodacy coraz większą uwagę przykładają do dbania o środowisko naturalne. Co ważne, nie zawsze musi oznaczać to poważne zmiany życiowej. Zazwyczaj wystarczy prosta zmiana nawyków, aby Twój dom się eco friendly. Sprawdź, jak możesz to zrobić w trzech prostych krokach.

Naprawa, zamiast zakupu

Gromadzące się na wysypiskach elektrośmieci to jeden z największych problemów współczesnej cywilizacji. Dla zużytych pralek, pieców i lodówek trudno jest znaleźć nowe zastosowanie. To w połączeniu z coraz krótszą żywotnością elektrycznego sprzętu sprawia, że góry bezużytecznych śmieci zaczynają być coraz większe.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest naprawa sprzętu zamiast zakupu nowego. Takie usługi wykonuje między innymi serwis vaillant Kraków. Jak przekonują jej pracownicy, z dnia na dzień przybywa im klientów. Co jest najlepszym potwierdzeniem, że takie podejście staje się coraz popularniejsze

Montaż pompy ciepła

Ekologiczny dom powinien być zasilany przez urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. Jednym z nich jest pompa ciepła. To rozwiązanie, które cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Nie może to dziwić, ponieważ ma ono całą listę zalet.

Najważniejsza z nich to ekonomiczność. Pozyskiwane z energii ziemi lub powietrza ciepło jest znacznie tańsze niż ogrzewanie gazowe lub centralne. To samo dotyczy bieżącej eksploatacji i napraw. Co ważne, taka pompa doskonale radzi sobie w naszym klimacie - nie ma więc problemu z jej funkcjonowaniem, nawet w chłodne zimowe dni. Jest również bezobsługowa i w pełni zautomatyzowana, co daje ogromny komfort użytkowania. Sprawdź już teraz, ile kosztuje montaż pompy ciepła w Twojej okolicy i rozważ jej założenie.

Mniej chemii w domu!

Substancje chemiczne używane w naszych domach to ogromny problem dla środowiska. Mają one wpływ nie tylko na roślinność, ale również zwierzęta. Na szczęście ich negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne jest coraz częściej dostrzegane.

Już teraz w wielu drogeriach i sklepach z chemią gospodarczą można kupić produkty czyszczące przyjazne środowisku. Wydzielają znacznie mniej substancji szkodliwych niż klasyczne środki, a jednocześnie proces ich produkcji również jest bardziej ekologiczny. Co istotne, z takich rozwiązań korzystają już nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale również profesjonalne firmy sprzątające. Oferują one swoim klientom sprzątanie bez chemii - bez użycia szkodliwych detergentów. To bez wątpienia, zdecydowany krok w dobrą stronę.