Czym się kierować przy wyborze powierzchni biurowej?

Czym się kierować przy wyborze powierzchni biurowej?

Znalezienie powierzchni biurowej spełniającej potrzeby najemcy to duże wyzwanie. Osoba mająca podjąć decyzję dotyczącą lokalizacji biura danej firmy jest zestresowana z uwagi na dużą presję. Jednak taka reakcja jest normalna, ponieważ wybór powierzchni biurowej może determinować przyszłą efektywność pracowników i sposób generowania przychodów. Dlatego taka decyzja powinna być przemyślana.

Jak znaleźć atrakcyjną przestrzeń biurową w mieście?

Wybór biurowca, do którego dana firma się wprowadzi, powinna być wynikiem odpowiedniej analizy. Przede wszystkim wcześniej należy wziąć pod uwagę charakter wykonywanej pracy. Tak naprawdę każda praca biurowa jest inna. Dlatego firma zajmująca się świadczeniem usług konsultingowych w budownictwie i inżynierii lądowej będzie miała inne potrzeby niż firma specjalizująca się w obsłudze klienta. Każda firma ma inne potrzeby. Jedna firma może potrzebować wiele pomieszczeń do cichej pracy i sal konferencyjnych, a druga firma będzie potrzebować dużych pomieszczeń typu open space. Jak widać, wybór powierzchni biurowej to złożona sprawa dlatego warto skorzystać z doświadczenia osoby, jakim jest broker. Warszawa jest źródłem wielu brokerów nieruchomości, którzy potrafią doradzić, jakie miejsce wybrać.

Oprócz potrzeb należy także wziąć pod uwagę liczbę pracowników i liczbę działów. Takie dane również będą wpływać na układ pomieszczeń, jaki będzie potrzebować firma. Ważnym czynnikiem jest również budżet. Ograniczony budżet może niestety skutecznie ograniczyć możliwość zajęcia powierzchni biurowej w ścisłym centrum miasta, co przełoży się na mniejszy dostęp do usług i komunikacji miejskiej.

Propozycje dotyczące lokali biurowych

Po analizie powyższych czynników trzeba wziąć pod uwagę ogłoszenia, które będą różniły się od siebie oferowaną lokalizacją, cenami za powierzchnię oraz warunkami najmu. W poszukiwaniach powierzchni biurowej może pomóc internet. Przykładowo, jeśli firma szuka odpowiedniej przestrzeni w stolicy, wystarczy wpisać do przeglądarki internetowej „biura do wynajęcia Warszawa”. Internet to genialne źródło informacji, z którego warto korzystać. Każdą propozycję należy jednak ze spokojem przeanalizować, ponieważ wynajęcie powierzchni biurowej to długotrwałe zobowiązanie.

Wolne biurowce oferowane przez dewelopera

Dobrym sposobem, pozwalającym znaleźć powierzchnię biurową jest kontakt bezpośrednio z deweloperami, którzy specjalizują się w budowie obiektów biurowych. Firma deweloperska może zaoferować kilka lokalizacji na przykład biuro na wynajem. Tychy lub Nowy Sącz to miejscowości, w których funkcjonują mniejsi deweloperzy, znający specyfikę rynku i potrzeby klientów.