Czy we Wrocławiu opłaca się otworzyć biuro? Sprawdźmy!

Czy we Wrocławiu opłaca się otworzyć biuro? Sprawdźmy!

Wrocław jest obecnie trzecim największym miastem w Polsce i ważnym punktem biznesowym w południowo-zachodniej części Polski. Nikogo więc nie powinno dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się zlokalizować swoje biuro właśnie tutaj. Dziś więc opowiemy nieco więcej możliwościach biznesowych, jakie otwiera przed nami to miasto – czy warto wynająć biuro we Wrocławiu? Sprawdźmy!

Wrocław – stolica Dolnego Śląska

Wrocław to prężnie rozwijający się ośrodek przemysłowy, kulturalny i oświatowy – zarówno w skali regionu, jak i całego kraju. Znajdziemy tutaj prestiżowe uczelnie, siedziby firm o międzynarodowym znaczeniu, a miejsca takie jak Wyspa Słodowa czy Wrocławski Rynek są stałym punktem wycieczek turystycznych. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych obiektów o biurowym przeznaczeniu. Są to zarówno nowoczesne biurowce, jak i loftowe przestrzenie po dawnych zakładach produkcyjnych przemianowane na biura. Miasto leży również na styku ważnych szlaków handlowych – nic więc dziwnego, że wokół ważnych dróg oplatających to miasto znajdziemy wiele centrów logistycznych czy hal magazynowych. Czy łatwo jest tu znaleźć biuro wynajęcia? Wrocław to miasto ogromnych możliwości – dlatego znajdziemy tutaj wiele nieruchomości biurowych na wynajem.

Wrocław – biura na wynajem w centralnej części miasta

W centrum Wrocławia znajdziemy wiele nowoczesnych obiektów biurowych. Dobrym przykładem są na przykład biurowce zlokalizowane przy ulicy Wielkiej, Krakowskiej czy Generała Sikorskiego. To budynki o nowoczesnej architekturze, wewnątrz których znajdziemy biura w niczym nie ustępujące standardem warszawskim czy gdańskim biurowcom. To przestrzeń, w której doskonale odnajdą się zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa – nierzadko znajdziemy tu biura o powierzchni umożliwiającej stworzenie kilkudziesięciu miejsc pracy. Jeżeli już mowa o dostosowaniu przestrzeni do wykonywanej działalności to warto również wspomnieć o wysokim poziomie usług świadczonych przez lokalne biura nieruchomości komercyjnych. Ze strony takich agencji możemy zazwyczaj oczekiwać kompleksowego wsparcia w zakresie aranżacji przestrzeni biurowej.

Dobrze skomunikowane obrzeża Wrocławia

Wrocław to bardzo dobrze skomunikowane miasto – dlatego dojazd do centrum z nawet najdalszych części miasta nie stanowi większego problemu. Oczywiście, tak jak w każdej dużej metropolii, tak i tutaj zdarzają się korki – nie paraliżują one jednak ruchu w takim stopniu, jak ma to na przykład miejsce w Trójmieście. Wrocław ma dobrze przemyślaną wewnętrzną sieć drogową. Ale nie brakuje mu także połączeń z ważnymi drogami krajowymi i międzynarodowymi szlakami handlowymi. Dlatego jeżeli planujesz otwarcie centrum logistycznego lub magazynu z częścią biurową, to Wrocław jest atrakcyjną lokalizacją. W dalszym ciągu będziesz mógł korzystać z możliwości, jakie oferuje centralna część tego miasta, a jednocześnie Twój obiekt będzie miał bardzo dobre połączenie z głównymi szlakami transportowymi.