Aranżacja nowoczesnego salonu

Aranżacja nowoczesnego salonu

Salon jest pomieszczeniem, w którym domownicy spędzają największą ilość czasu w ciągu dnia. To w salonie toczy się codzienne życie. Spędzamy czas z najbliższymi, odpoczywamy, przyjmujemy gości. Odpowiednia aranżacja salonu sprawi, że z jeszcze większą przyjemnością będziemy spędzać czas w swoim mieszkaniu.

Salon w stylu glamour

Styl glamour jest jednym z często wybieranych stylów podczas aranżacji salonu. Charakteryzuje się przede wszystkim elegancją. Styl ten może kojarzyć się z kiczem, jednak zastosowany z wyczuciem może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać niezwykle gustownie i oryginalnie. W salonach w stylu glamour panuje żywa kolorystyka, duża ilość światła, a także wiele kryształowych czy szklanych dodatków. Chcąc urządzić pomieszczenie zgodnie ze stylem glamour, powinniśmy wybierać spośród takich kolorów jak róż, fiolet, złoto czy srebro. Pomieszczenia glamour nawiązują do luksusowych wystrojów rodem z Hollywood. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju dodatki i dekoracje, jak duża ilość luster, kryształowe ozdoby czy szklane klosze do żyrandoli. Dodatki powinny błyszczeć i przykuwać wzrok. Jednak nie zapominajmy o tym, że ważne jest także zachowanie przestrzeni i umiaru.

Salon w stylu skandynawskim

Kolejnym bardzo popularnym stylem stosowanym w nowoczesnych wnętrzach jest styl skandynawski. Wyróżnia się przede wszystkim prostotą formy. Na pierwszy rzut oka, pomieszczenia mogą wydawać się surowe, gdyż do aranżacji wnętrz często wykorzystuje się beton na ścianach czy podłogach. Jednak tym, co również wyróżnia ten styl jest zastosowanie drewna. Jest to materiał, który potrafi doskonale ocieplić wnętrze. Meble w stylu skandynawskim to zazwyczaj połączenie drewna i bieli. Stoły loftowe, komody czy inne meble wykonane są w sposób prosty i solidny. Zazwyczaj występują w połączeniu drewna i metalu. Powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a dzięki prostocie wykonania są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody.

Przytulny salon

Salon powinien być miejscem, w którym czujemy się niezwykle komfortowo. To nie tylko miejsce spotkań z najbliższymi, ale także pomieszczenie, w którym relaksujemy się po całym dniu. Jak sprawić, żeby salon był przytulnym i ciepłym pomieszczeniem? Dużą rolę odgrywają różnego rodzaju dodatki i dekoracje. Jeśli zależy nam na przytulnym salonie, na podłodze umieśćmy chociażby niewielki dywan. Również firanki do okna balkonowego, a także zasłony wprowadzają we wnętrzu ciepło i spokój. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju dodatki tekstylne, jak poduszki czy koce.